Co kupić dziecku na roczek?

Rodzina
Co kupić dziecku na roczek?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co podarować dziecku na jego pierwsze urodziny? Co mu się rzeczywiście spodoba, a co się okaże na marne wydanymi pieniędzmi? Przed Tobą lista możliwych prezentów – na każdy gust i każdą kieszeń! 

Małe autko

Rocznemu dziecku, można podarować samochodzik, na który trzeba wsiąść i odpychać się od niego nóżkami. Na początku dziecku trzeba będzie trochę pomóc, ale szybko zacznie sobie radzić samo. Jeździk – bo tak to się fachowo nazywa – rozwija zmysł równowagi i sprawność motoryczną.

Klocki konstrukcyjne

Korzystając z dużych klocków – idealnych dla małych rączek – Twój maluch może zbudować wszystko, czego dusza zapragnie. Z początku dziecko będzie się uczyć łączenia elementów, a z czasem budowy i układania wedle własnej fantazji. Zabawa klockami rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, a także jest fantastycznym narzędziem do rozwijania wyobraźni.

Fontanna z piłeczkami

Wesoły słonik, który działa na baterie. Zabawka wyrzuca kolorowe piłeczki, które specjalną zjeżdżalnią wracają z powrotem do środka słonika. Dziecko wprowadza w ruch piłeczki, a słonik wesoło je podrzuca.

Puzzle konturowe

Drewniane puzzle z figurkami zwierząt, dzięki którym maluch nie tylko rozpocznie przygodę z układaniem, ale też nauczy się zwierzątek. Puzzle są przyjemne w dotyku, a zwierzątka – sympatyczne z wyglądu.

Drewniany chodzik

Chodziki z rączką pomogą dziecku w stawianiu pierwszych kroków i okażą się doskonałą zabawką zręcznościową. Produkt może być wyposażony w liczydła w formie kulek, a także sympatyczne figurki zwierząt. Konstrukcja jest całkowicie drewniana poza ogumionymi kulkami, które chronią malucha przed upadkiem, a podłogę – przed zarysowaniem.

Muzyczna książka

Książka, która gra i śpiewa piosenki, to doskonały prezent dla rocznego dziecka, zarówno chłopca, jak i dziewczynki. Plastikowa książka z przyciskami i barwnymi postaciami zajmie uwagę dziecka na długie godziny. I choć wielu rodziców jest przeciwko muzycznym prezentom, taka książka na pewno da uciechę małemu dziecku.

Lalka

Mięciutka lalka, która potrafi śmiać się i płakać, otwierać i zamykać oczka, mówić „mama” i „tata”, to doskonały prezent dla roczniaka.

Sensoryczne piłeczki

Zestaw świecących piłeczek różnej wielkości, barwy i tekstury. To idealne narzędzie do nauki kolorów, rozwijające zmysł dotyku i motorykę małą. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je zgodnie z ich bezpośrednim przeznaczeniem – jako piłeczki.

Ciuchcia ze zwierzątkami

Zabawka składa się z lokomotywy i drewnianych figurek zwierząt, którymi można też się bawić z osobna. Figurki można wyjmować i ustawiać dowolnie w wagonach. Zabawka uczy nazw i dźwięków zwierząt, rozwija motorykę małą i wspiera rozwój sensoryczny.

Tablica manipulacyjna

Zaskakująco prosta zabawka, która zachęca maluszka do twórczego myślenia. Na tablicy znajduje się wiele elementów, począwszy od suwaka i liczydła, a kończąc na zamku otwieranym kluczykiem. Zabawa z tablicą rozwija motorykę małą, zwiększa umiejętności ruchowe oraz zdolności manualne. Niektóre zagadki przysporzą dziecku niemało trudności, absorbując jego uwagę na długie godziny.

Zdj. główne: Baby Natur/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*