10 pomysłów na prezent na komunię dla wnuków

Rodzina
10 pomysłów na prezent na komunię dla wnuków
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Komunia to niezaprzeczalnie niezwykły czas, nie tylko dla dziecka, ale również całej rodziny. Nie dziwi więc fakt odpowiedniego przygotowania stroju, uroczystego obiadu, ale także… prezentu. Oto kilka ciekawych pomysłów na komunijny prezent dla wnuka. 

Prezenty komunijne dziś a kiedyś

Są prezenty, które niezależnie od pokolenia są tradycyjnym upominkiem komunijnym. Najlepszym przykładem, który od razu przychodzi do głowy, jest oczywiście zegarek. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że czasy się zmieniają, tak samo jak potrzeby i oczekiwania dzieci. 

Ale również i możliwości, patrząc choćby na to, jak szeroki asortyment wszelkiego rodzaju gadżetów i innych przedmiotów dla młodzieży jest na rynku. Dlatego wielu rodziców czy dziadków może mieć dylemat, co ofiarować dziecku z okazji tego święta, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Pojawia się też pytanie, czy ofiarować coś bardziej symbolicznego czy większego. Należy pamiętać również, że wiele zależy od możliwości finansowych. 

Patrząc na pokolenia wstecz, kiedy nie było aż takiego boomu technologicznego, a asortyment był znacznie mniejszy, można odnieść wrażenie, że wybór prezentu był znacznie łatwiejszy. Jednak trzeba pamiętać, że komunia to nie jedynie prezent, a przede wszystkim przeżycie duchowe, które powinno być stawiane ponad to, co materialne. W wyborze prezentu nie powinniśmy kierować się własnymi pobudkami, a faktycznymi potrzebami dziecka, zwracając uwagę, co tak naprawdę ucieszyłoby je i podkreśliło ten wyjątkowy dzień.

Przykłady prezentów komunijnych

Jak już zostało wspomniane, wybierać możemy spośród wielu wariantów prezentów komunijnych, zarówno tradycyjnych, jak i bardziej designerskich. Oto lista 10 najpopularniejszych pomysłów na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

  1. Zegarek – prawdziwy must-have komunijny, najbardziej popularny prezent, który kojarzony jest z czasem komunii; obecnie wypierany przez nowoczesne smartwatch’e.
  2. Biblia i różaniec – podkreśli charakter wyjątkowego czasu komunii, jeden z najczęściej wybieranych upominków, który pozostanie na lata; szczególnie różańce można wybierać w wielu wariantach i kolorach, również imitujące biżuterię.
  3. Biżuteria – niezależnie, czy wybierzemy medalik, łańcuszek czy bransoletkę, będzie nie tylko przypominać czas komunii, ale i stanowić ozdobę na różne inne okazje.
  4. Rower – stanie się towarzyszem późniejszych dalszych wycieczek czy spokojnych jazd po lesie czy parku, sprawdzi się idealnie na samotne trasy, jak i do wspólnego miłego spędzania czasu.
  5. Aparat fotograficzny – to również prezent, który będzie starczał na lata, utrwalając najlepsze chwile, dodatkowo może stać się powodem do odkrycia przez dziecko nowych pasji.
  6. Telefon komórkowy – w obecnych czasach bez dobrego telefonu komórkowego jest się niemalże jak bez ręki. Jako prezent będzie pomocy w komunikacji, nauce, ale sprawdzi się zamienienie jako aparat fotograficzny; wiele funkcji w jednym urządzeniu, taki upominek na pewno ucieszy, każde dziecko.
  7. Odtwarzacz MP3 lub słuchawki bluetooth – czy każdy inny sprzęt audio, dzięki któremu dziecko nie rozstanie się nigdy z ulubioną muzyką.
  8. Wycieczka do Eurodisneylandu – jeden z droższych, ale bardzo atrakcyjnych prezentów, gwarantujący niezapomniane wrażenia i wspomnienia, na pewno wzbudzi w dziecku efekt “wow”.
  9. Szkoła czarodziejów – to chyba najbardziej oryginalny prezent, który ucieszy szczególnie miłośników Harry’ego Poterra i pozwoli chociaż na moment przenieść się w zaczarowany i pełen nieograniczonych możliwości świat magii i fantazji rodem z filmów o małym czarodzieju. To prezent, który na długo pozostanie w pamięci dziecka.
  10. Prezent personalizowany – mały, symboliczny prezent, najczęściej gadżet w formie kubka, ramki na zdjęcia, albumu zdjęć, etui, plecaka, koszulki lub innej rzeczy z nadrukiem lub grawerem imienia dziecka i cytatem. Niedrogi, funkcjonalny, a na pewno wzbudzi radość dziecka.

Zdj. główne: BETZY AROSEMENA/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*